Praca za granicą – co zabrać ze sobą? Jak się spakować?

Wyjazd do pracy za granicą to duże zmiany w życiu każdego. Niekiedy wiążę się to z dłuższym pobytem i kilkumiesięczną nieobecnością w kraju. Pakowanie się zatem jest zazwyczaj kłopotliwe, dlatego warto odpowiednio się przygotować. Co zabrać ze sobą, jeśli wyjeżdżamy do pracy za granicą?

Zakwaterowanie i transport

Nigdy nie wyjeżdżaj za granicę, nie mając załatwionej pracy, czy zakwaterowanie. Wyjazd w ciemno często nie jest opłacalny. Na samym początku musimy ustalić transport do danego kraju, który wybraliśmy. Częstym kierunek są kraje Skandynawskie, Holandia, Niemcy, Belgia, a także przeglądane są oferty pracy Anglia na wielu serwisach i portalach z ogłoszeniami zatrudnienia za granicą. Gdy wybierasz się do innego kraju samochodem, nie musimy wówczas martwić się o organizację transportu. W przypadku samolotu, czy autobusu sprawa jest nieco inna. Wszystko zależy również od tego, czy z pomocą odnośnie transportu przychodzi agencja pracy lub bezpośrednio pracodawca. Firma, w której będziesz odbywał pracę, może iść na rękę, oferując organizację transportu, a także pomoc w szukaniu zakwaterowania.

Sprawdź, co będzie na miejscu

Przed wyjazdem, warto dowiedzieć się, co będzie na miejscu, a więc jakie znajduje się wyposażenie mieszkania lub pokoju. Dzięki temu dowiesz się, co możesz zabrać lub nie. Wówczas z niektórych rzeczy możesz zrezygnować i oszczędzić zbędnych bagaży, np. akcesoria kuchenne i łazienkowe, ręczniki, czy pościel.

Co ze sobą zabrać?

Warto posłużyć się listą, która pomoże nam spakować najpotrzebniejsze rzeczy i akcesoria. Oto kilka elementów, które musisz ze sobą zabrać:

  • ubrania oraz obuwie, a w tym ubranie i sprzęt roboczy (gdy praca tego wymagana),
  • kosmetyki oraz potrzebne leki, które zażywamy,
  • pościel/ręczniki,
  • telefon, ładowarkę, sprzęt elektroniczny,
  • pieniądze (gotówka i karta płatnicza),
  • dokumenty: dowód osobisty, prawo jazdy, paszport, a także kartę EKUZ,

Zostaw swój komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *