Szafy przesuwne, które odmienią Twoje wnętrze

Szafa przesuwna może umożliwić nam całkiem funkcjonalne zagospodarowanie przestrzeni w wybranym pomieszczeniu. Ułatwia wykorzystanie każdego centymetra w mieszkaniu do przechowywania ubrań i innych rzeczy, które nie nadają się na ekspozycję. Decydując się na taki rodzaj mebla do przechowywania, należy pamiętać, że idealnie sprawdzi się ona w małych przestrzeniach. W naszym sklepie ABC Meble, przedstawiamy rozmaite kompozycje szaf przesuwnych, dzięki którym pomieścisz niezbędne rzeczy.

Szafy przesuwne – co to właściwie jest?

Szafa przesuwna może być wielorako interpretowana. Przywodzi na myśl zabudowaną wnękę ścienną, ale może też być wolnostojącym meblem z drzwiami, których otwarcie polega na przesuwaniu. To, jakie szafy przesuwne powinniśmy wybrać, zależy głównie od aranżacji naszego mieszkania i naszej wyobraźni.

Najbardziej widocznym elementem szafy przesuwnej są drzwi, dlatego to na ich wyglądzie należy skupić się w pierwszej kolejności. Ważne, aby mebel pasował do wystroju naszego wnętrza. W małych pokojach drzwi frontowe szafy przesuwnej warto pokryć lustrem, które dodatkowo optycznie powiększy przestrzeń i będzie odbijało promienie słoneczne (oczywiście, jeżeli znajdzie się naprzeciwko okna).

Jeżeli masz do tego przeznaczone miejsce, możesz także zdecydować się na zabudowę wnęki ściennej. Takie pomieszczenie i tak nie przyda się do niczego więcej (zwłaszcza, jeżeli jest dość małe) a przynajmniej zyskasz dodatkowe miejsce do przechowywania rzeczy.

Szafy przesuwne – dlaczego warto?

Dzięki szafie przesuwnej, można wprowadzić do wnętrza ład i porządek. Wszelkie ubrania, buty, pościel czy ręczniki można ułożyć tam, gdzie ich miejsce, a do tego będą one zawsze są pod ręką. Mieszkanie będzie wtedy sprawiało wrażenie schludnego i czystego, kiedy wszystko będzie ładnie pochowane.

W czym tkwi urok szaf z przesuwanymi drzwiami? Są przede wszystkim niezwykle wygodną opcją, bowiem taka szafa przesuwna otwiera się szybko i łatwo. Ponadto pozwala zaaranżować nawet bardzo niewielką przestrzeń – drzwi nie otwierają się na zewnątrz, ale suną lekko po specjalnych szynach. Tym samym zyskamy więcej miejsca na pozostałe meble i dodatki, a być może nawet dekoracje i ozdoby do wnętrze.

Szafy przesuwne dostępne są w rozmaitych wariantach designerskich oraz w różnych kolorach. Bez problemu wybierzesz taką, która spełni nie tylko funkcję praktyczną, ale także dekoracyjną. Warto wybierać szafy przesuwne w nowoczesnej, designerskiej odsłonie, ale takiej, która będzie pasowała do wnętrza.

Czasem należy też poeksperymentować i na przykład sprawić, że drzwi szafy będą kontrastowały z resztą ścian i mebli w pomieszczeniu. Warianty oklein na fronty są tak różnorodne, że daje to spore pole do popisu. Ale nie zapominajmy, aby robić to ostrożnie, aby nie przesadzić i nie przytłoczyć reszty pomieszczenia tym sporym meblem.

Pamiętaj, aby kupić szafy przesuwne, które są wykonane z trwałych i bezpiecznych dla dzieci materiałów. Wystarczy zapytać doradcę o pomoc, a ten wybierze razem z Tobą wymarzony mebel, który będzie odpowiedzią na Twoje potrzeby.

Jaka szafa dwudrzwiowa będzie najlepsza?
Urządzając sypialnię, warto zwrócić uwagę, na wybór odpowiedniej szafy, która będzie sprzyjać utrzymaniu porządku. Niezależnie od...

Zostaw swój komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *