Ta strona używa plików cookie w celu usprawnienia i ułatwienia dostępu do serwisu oraz prowadzenia danych statystycznych. Dalsze korzystanie z tej witryny oznacza akceptację tego stanu rzeczy.    Polityka Cookies       ZGODA

Szafy przesuwne, które odmienią Twoje wnętrze

  • View Larger Image

Szafa przesuwna może umożliwić nam całkiem funkcjonalne zagospodarowanie przestrzeni w wybranym pomieszczeniu. Ułatwia wykorzystanie każdego centymetra w mieszkaniu do przechowywania ubrań i innych rzeczy, które nie nadają się na ekspozycję. Decydując się na taki rodzaj mebla do przechowywania, należy pamiętać, że idealnie sprawdzi się ona w małych przestrzeniach. W naszym sklepie ABC Meble, przedstawiamy rozmaite kompozycje szaf przesuwnych, dzięki którym pomieścisz niezbędne rzeczy.

Szafy przesuwne – co to właściwie jest?

Szafa przesuwna może być wielorako interpretowana. Przywodzi na myśl zabudowaną wnękę ścienną, ale może też być wolnostojącym meblem z drzwiami, których otwarcie polega na przesuwaniu. To, jakie szafy przesuwne powinniśmy wybrać, zależy głównie od aranżacji naszego mieszkania i naszej wyobraźni.

Najbardziej widocznym elementem szafy przesuwnej są drzwi, dlatego to na ich wyglądzie należy skupić się w pierwszej kolejności. Ważne, aby mebel pasował do wystroju naszego wnętrza. W małych pokojach drzwi frontowe szafy przesuwnej warto pokryć lustrem, które dodatkowo optycznie powiększy przestrzeń i będzie odbijało promienie słoneczne (oczywiście, jeżeli znajdzie się naprzeciwko okna).

Jeżeli masz do tego przeznaczone miejsce, możesz także zdecydować się na zabudowę wnęki ściennej. Takie pomieszczenie i tak nie przyda się do niczego więcej (zwłaszcza, jeżeli jest dość małe) a przynajmniej zyskasz dodatkowe miejsce do przechowywania rzeczy.

Szafy przesuwne – dlaczego warto?

Dzięki szafie przesuwnej, można wprowadzić do wnętrza ład i porządek. Wszelkie ubrania, buty, pościel czy ręczniki można ułożyć tam, gdzie ich miejsce, a do tego będą one zawsze są pod ręką. Mieszkanie będzie wtedy sprawiało wrażenie schludnego i czystego, kiedy wszystko będzie ładnie pochowane.

W czym tkwi urok szaf z przesuwanymi drzwiami? Są przede wszystkim niezwykle wygodną opcją, bowiem taka szafa przesuwna otwiera się szybko i łatwo. Ponadto pozwala zaaranżować nawet bardzo niewielką przestrzeń – drzwi nie otwierają się na zewnątrz, ale suną lekko po specjalnych szynach. Tym samym zyskamy więcej miejsca na pozostałe meble i dodatki, a być może nawet dekoracje i ozdoby do wnętrze.

Szafy przesuwne dostępne są w rozmaitych wariantach designerskich oraz w różnych kolorach. Bez problemu wybierzesz taką, która spełni nie tylko funkcję praktyczną, ale także dekoracyjną. Warto wybierać szafy przesuwne w nowoczesnej, designerskiej odsłonie, ale takiej, która będzie pasowała do wnętrza.

Czasem należy też poeksperymentować i na przykład sprawić, że drzwi szafy będą kontrastowały z resztą ścian i mebli w pomieszczeniu. Warianty oklein na fronty są tak różnorodne, że daje to spore pole do popisu. Ale nie zapominajmy, aby robić to ostrożnie, aby nie przesadzić i nie przytłoczyć reszty pomieszczenia tym sporym meblem.

Pamiętaj, aby kupić szafy przesuwne, które są wykonane z trwałych i bezpiecznych dla dzieci materiałów. Wystarczy zapytać doradcę o pomoc, a ten wybierze razem z Tobą wymarzony mebel, który będzie odpowiedzią na Twoje potrzeby.