Aranżacja pokoju młodzieżowego – jak zrobić to dobrze?

Wiek nastoletni to trudny czas nie tylko dla dorastających dzieci, ale także dla ich rodziców. Jeżeli czeka Cię w najbliższym czasie aranżacja pomieszczenia dla swojego dorastającego dziecka, chcemy zdradzić Ci parę sekretów innych osób, które już mają ten projekt za sobą.

Jeżeli Twoje dziecko jest teraz w okresie nastoletnim, musisz pamiętać, że obecnie jedną z jego największych potrzeb jest możliwość wyrażania siebie. Nastolatkowie pragną pokazywać swoją indywidualność prawie na każdym kroku. Marzeniem chyba każdego dziecka w tym wieku jest designerski pokój, w którym z chęcią będzie rozwijać swoje pasje oraz zapraszać swoich znajomych. Jednak na drodze do wymarzonego wnętrza może stać wiele przeciwności. Czy któraś z nich dotyczy także Ciebie?

Pokój młodzieżowy w bloku

Zaprojektowanie atrakcyjnego i funkcjonalnego pokoju młodzieżowego w bloku to nie lada wyzwanie. Zazwyczaj takie pomieszczenie nie ma za dużego metrażu, a musi się tam pomieścić naprawdę wiele mebli, przedmiotów, gadżetów i innego wyposażenia. Co zrobić, aby jak najlepiej wykorzystać dostępną przestrzeń? Na pewno warto postawić na meble do pokoju młodzieżowego, które zazwyczaj są bardzo dobrze zaprojektowane. Są zazwyczaj bardzo funkcjonalne i wykorzystują minimalną ilość potrzebnej przestrzeni.

Póki Twoja pociecha to małe dziecko, ograniczony metraż w pokoju nie jest wielkim problemem. Wyzwania związane z aranżacją wygodnego i stylowego pokoju mogą pojawić się nieco później. Wraz z wiekiem dziecka pojawia się coraz więcej dodatkowego wyposażenia, książek czy gadżetów.

W mgnieniu oka okazuje się, że nagle każdy centymetr wnętrza jest na wagę złota. Jeżeli chcesz dobrze wykorzystać tę przestrzeń, warto postawić na łóżko na antresoli. Oprócz tego warto pamiętać, aby pokój był zaprojektowany, uwzględniając jasną kolorystykę, która optycznie powiększy to miejsce. Jeżeli nie chcesz dostosowywać pokoju pod antresolę, możesz także wybrać łóżka młodzieżowe, które są wyposażone w dodatkowe „skrytki” na skarby Twojej pociechy. Warto też zastanowić się nad meblem, który będzie miał miejsce na pościel. Jest to bardzo duże ułatwienie na co dzień. W ten sposób też pomagasz dziecku zadbać o ład i porządek.

Słysząc o meblościance w pokoju młodzieżowym, lekko się wzdrygasz lub przechodzą Cię dreszcze? Musisz koniecznie zobaczyć nowoczesne meblościanki młodzieżowe. Nie mają one nic wspólnego ze starymi i brzydkimi meblami. Ich wygląd jest niejednokrotnie bardzo designerski.

Pokój młodzieżowy na poddaszu

Podczas aranżacji pokoju młodzieżowego na poddaszu główny problem stanowią zazwyczaj skosy oraz słupy konstrukcyjne na środku pokoju. Niestety często pojawiają się także inne trudności, jak poradzić sobie z niewielką ilością dziennego światła? Co zrobić z niskimi ściankami kolankowymi? To, co musisz zrobić to przede wszystkim dobrze rozplanować pokój młodzieżowy. Zacznij od pomiaru wszystkich ścian. Dzięki temu dobrze dobierzesz meble oraz inne wyposażenie. Dobrze jest, aby biurko znalazło się pod oknem dachowym. Dzięki temu stworzysz dziecku miejsce do nauki i rozwoju z dużym dostępem do światła dziennego. Aby jeszcze bardziej zadbać o jego komfort, możesz wyposażyć pokój w funkcjonalne biurka młodzieżowe.

Jak najlepiej wykorzystać miejsce pod skosami występującymi na poddaszu? Na pewno warto mądrze zagospodarować to miejsce. Początkowo może Ci się wydawać, że umeblowanie takiego pokoju będzie problematyczne. Jednak wcale nie musi takie być, wystarczy, że w miejscu pod skosami postawisz komody młodzieżowe lub inne niskie meble.

Zaprojektowanie pokoju młodzieżowego i jego aranżacja może być bardzo przyjemną i ciekawą przygodą. Wystarczy tylko podejść do niej z odrobina pozytywnego nastawienia. Warto też zasięgnąć wiedzy specjalistów i wybrać się do sprawdzonego sklepu z wyposażeniem wnętrz ABC Meble.

Jaka szafa dwudrzwiowa będzie najlepsza?
Urządzając sypialnię, warto zwrócić uwagę, na wybór odpowiedniej szafy, która będzie sprzyjać utrzymaniu porządku. Niezależnie od...

Zostaw swój komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *