Jak zaaranżować stylowy salon?

Salon jest jednym z najważniejszych  miejsc w każdym domu. To tutaj zazwyczaj odbywają się wszelkie uroczystości rodzinne oraz spotkania świąteczne. Na co dzień salon jest również pomieszczeniem, w którym spędza się dużo czasu, będąc w domu. Co zrobić, aby zaprojektować salon, który będzie jednocześnie wygodny, funkcjonalny i piękny?

Jak urządzić salon – nasze inspiracje

Dobrze zaprojektowany salon spełnia oczekiwania wszystkich domowników. Dlatego też decyzja dotycząca projektu tego pomieszczenia powinna być podejmowana przez wszystkich mieszkańców. Warto zastanowić się nad tym co najczęściej robicie w salonie? Oglądacie filmy, gracie w gry planszowe, spotykacie się z bliskimi, a może jecie wspólne kolacje? Salon powinien być dostosowany do tych czynności, tak, aby być jednocześnie stylowym i funkcjonalnym pomieszczeniem.

W jakim stylu urządzić salon?

Salon jest miejscem, o które należy szczególnie zadbać podczas projektowania swojego domu lub mieszkania. To tutaj zazwyczaj przyjmujemy gości, a także odpoczywamy po pracy. W jakim stylu zatem zaprojektować salon? Wszystko zależy od Twoich preferencji i gustu. Poniżej przedstawimy najczęściej wybierane typy aranżacji salonu.

Styl nowoczesny

Zasady projektowania nowoczesnych wnętrz są dosyć surowe. Przy aranżacji tego pomieszczenia nie ma miejsca na półśrodki. Styl nowoczesny kocha luksus i dobrej jakości materiały. Kupując szafy do salonu musisz o tym pamiętać. W nowoczesnym salonie królują wysokiej jakości meble Charakteryzuje go prostota i minimalizmem zarówno w kolorach, jak i formie. Najchętniej wybierają go osoby mieszkające w apartamentowcach lub luksusowych domach.

Wybierając komody do salonu lub ławy do salonu należy zwracać uwagę na to, czy będą pasować do nowoczesnego wnętrza. Wybrane modele powinny być pozbawione nadmiernych ozdób. Nowoczesne meble są zazwyczaj wykończone na wysoki połysk lub wręcz odwrotnie, całkowicie matowe. Projektując salon w stylu nowoczesnym, należy zwrócić szczególną uwagę na rodzaj oświetlenia. Lampy powinny być proste, ale jednocześnie designerskie. Salon w nowoczesnym stylu będzie pasował szczególnie do osób, które lubią iść z duchem czasu.

Styl klasyczny

Osoby, które lubią ponadczasowe wnętrza dobrze poczują się w salonie o klasycznej stylistyce. Pomieszczeni te charakteryzuje harmonijny wystrój i stonowana kolorystyka. Salon w stylu klasycznym powinien wiązać się z wysokiej klasy dodatkami oraz pięknymi obrazami. W takim miejscu bardzo ładnie wyglądają także regały do salonu wypełnione po brzegi różnorodną literaturą.

Styl skandynawski

Cechy stylu skandynawskiego wywodzą się przede wszystkim ze stylu życia mieszkańców krajów skandynawskich, a także tamtejszej dzikiej, surowej natury. Ze względu na to, że tamtejsi ludzie muszą mierzyć się na co dzień ze zbyt małą ilością światła dziennego, domy są często pozbawione firan. Ich obecność po prostu dodatkowo ograniczałaby dostęp światła dziennego. W pomieszczeniach w tym stylu stawia się zazwyczaj jedynie na delikatne zasłony. Salon zaprojektowany w stylu skandynawskim powinien być wyposażony w jasne meble sosnowe lub takie, które imitują jasne gatunki drewna. Salon w stylu skandynawskim powinien być pełen motywów pochodzących z natury. Powinno się znaleźć tam nawiązania do dzikich zwierząt np. łosi, a także do surowej roślinności, czyli panujących tam wielkich lasów iglastych.

Styl rustykalny

Salon w stylu rustykalnym przyniesie Cię do beztroskiej, słonecznej wsi w każdym miejscu, w którym mieszkasz. Jego cechy charakterystyczne silnie czerpią z charakteru typowej wiejskiej chaty. Jednak obecnie często łączy się motywy rustykalne z odmiennymi elementami. Typowy styl rustykalny kocha naturalne materiały np. cegły, kamień, glinę. Meble pasujące do stylu rustykalnego często posiadają naturalne lub celowo wykonane przetarcia, wgniecenia czy rysy.

Salon jest miejscem, w którym przede wszystkim musisz czuć się swobodnie. Wiemy, że zależy Ci także na jego wyglądzie. Meblościanki do salonu to oferta różnego rodzaju mebli, które z powodzeniem mogą znaleźć się w niejednym stylowym pomieszczeniu.

Jaka szafa dwudrzwiowa będzie najlepsza?
Urządzając sypialnię, warto zwrócić uwagę, na wybór odpowiedniej szafy, która będzie sprzyjać utrzymaniu porządku. Niezależnie od...

Zostaw swój komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *