Wiosna, czyli najtrudniejszy czas dla alergików

Z jednej strony wszystko zaczyna pięknie kwitnąć, pojawiają się pierwsze pąki kwiatów, drzewa i trawa zielenieje, a ptaszki głośno ćwierkają. Z drugiej strony jednak pojawiają się przeraźliwe pyłki, pylniki, które przenoszona są przez wiatr dosłownie wszędzie, a to prawdziwa zmora dla wielu alergików. Na szczęście istnieje kilka rozwiązań, dzięki którym mogą oni swobodnie wyjść na zewnątrz, oddychać świeżym powietrzem i cieszyć się nadejściem wiosny

Medycyna zbawieniem dla uczulonych

Na pierwszym miejscu musimy wymienić oczywiście wszelkiego rodzaju lekarstwa dla alergików, które przede wszystkim zapobiegają nadmiernemu uwalnianiu się z organizmu histaminy. Jest to substancja odpowiadająca za odporność przed różnymi problemami alergicznymi, jak na przykład: poszerzenie naczyń żylnych, astma, pojawianie się zmian skórnych czy podrażnień dróg oddechowych. Właśnie dlatego stosuje się leki przeciwhistaminowe dla alergików, które obecnie działają błyskawicznie, a efekt utrzymuje się nawet 12 godzin.

Czasami stosowane są również steroidy, czyli środki o silnym działaniu przeciwzapalnym, które wykorzystywane są między innymi w aerozolach do nosa, kroplach do oczu czy maściach i kremach do ciała. Uśmierzają świąd, ból czy pieczenie, ale należy skonsultować ich dawkowanie z lekarzem lub farmaceutą, aby nie zaszkodzić sobie na inny sposób.

Czy istnieją soczewki kontaktowe dla alergików?

Teraz trzeba wyobrazić sobie sytuację, gdy mamy do czynienia z osobą uczuloną, a jednocześnie zmagającą się z wadą wzroku. Noszenie okularów oczywiście jest pewnym rozwiązaniem, ale przecież wiadomo, że dużo wygodniejsze są soczewki kontaktowe. Pytanie, czy możliwe jest ich noszenie, kiedy oczy zaczynają piec, swędzieć i czerwienić się?

Można, ale trzeba zaopatrzyć się w specjalne szkła dla alergików, które wyróżniają się zmienionymi parametrami w budowie i tym samym właściwościami. Przede wszystkim przepuszczają one więcej tlenu, są bardziej elastyczne i mocniej nawilżone, ponieważ oczy podrażnione na wskutek uczulenia są mocniej przesuszone i wymagają dokładniejszej pielęgnacji. Najpewniej będzie wybrać soczewki jednodniowe lub miesięczne, ponieważ ich optymalny czas noszenia sprawdza się przy nasilonych reakcjach alergicznych. Oczywiście, szkła te korygują różne wady wzroku od krótkowzroczności po astygmatyzm, dlatego każdy powinien znaleźć coś dla siebie na https://mylenshop.com/.

Poza tym należy pamiętać o właściwej pielęgnacji soczewek dla alergików, które wymagają stosowania profesjonalnych płynów do soczewek. Ich zadaniem jest skrupulatne oczyszczenie, zdezynfekowanie, nawilżenie i zadbanie o trwałości szkieł kontaktowych. Pamiętaj, że płyn należy wymieniać codziennie i regularnie czyścić pojemniczek na soczewki, aby zapobiec dostaniu się do nich innych zanieczyszczeń czy bakterii.  

Zostaw swój komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *