Buty najlepszym przyjacielem kobiety – dlaczego?

Na to pytanie od zawsze próbują odpowiedzieć głównie mężczyźni, lecz odpowiedź nie jest wcale jednoznaczna. Postanowiliśmy się zastanowić nad tym głębiej i spróbować wyjaśnić skąd bierze się takie zainteresowanie butami i szczególna więź między nimi a kobietami. Powstało na ten temat mnóstwo żartów, artykułów czy karykatur, lecz naszym zdaniem jest to kwestia bardzo ciekawa i warta rozwiązania. Sprawdź, co może wpływać na chęć zakupu nowej pary butów, mimo przepełnionej szafy?

Cały czas na czasie

Pierwsza nasza teoria dotyczy ciągle nadchodzących nowych trendów, które przychodzą i odchodzą co sezon. Zatem jest to dość wymagają dla każdej kobiety, która pragnie być na bieżąco z aktualnymi trendami i wprowadzać je kolejno do swojej garderoby. Nazwalibyśmy to sporym wyzwaniem, by nadążać za zmieniającą się modą i zakupywać coraz to nowszych modeli obuwia. Samo poszukiwanie bywa już męczące, gdyż trzeba porównywać informacje ze świata mody, a następnie wyciągać z nich najbardziej interesujące. Dotyczy to również butów, które zawsze pojawiają się w nowej odsłonie – kolorze, fasonie czy z dodatkami.

Nie chcąc przegapić żadnej nowości, trzeba nieustannie przeglądać czasopisma modowe albo strony www. Kobiety nie chcą odstawać od innych, a przede wszystkim chcą być modne, dlatego właśnie nowa para butów musi koniecznie pojawić się również u nich w szafie.

Szybkie zakupy online

Następną teorią są zachęcające sklepy online, które umożliwiają kupowanie nowych par butów bez wychodzenia z domu. Doskonałym przykładem jest Renee, gdzie można spędzić godziny przeglądając nowości butów zabudowanych czy odsłoniętych, na obcasie lub na płaskim, sportowych i eleganckich oraz wielu innych. Oferta praktycznie nie ma końca, gdyż co pewien czas jest uzupełniana o kolejne egzemplarze. Co więcej, nie trzeba wcale wychodzić z domu, by zakupić dla siebie buty. Można je zamówić, przymierzyć, a następnie odesłać, gdy nie będą odpowiadały Twoim oczekiwaniom. Również są atrakcyjne cenowo, co jeszcze mocniej przyczynia się do zwiększenia chęci zakupu. Polecanie przez gwiazdy i celebrytów to dodatkowy bodziec, który może nawiązywać także do poprzedniej naszej teorii.

Na poprawę humoru

Ostatnim pomysłem na przywiązanie do butów jest właśnie chęć poprawy samopoczucia za pomocą zakupów. Wówczas najprościej jest wybrać, przymierzyć i zakupić nową parę szpilek czy butów sportowych na treningi – zawsze znajdzie się jakaś wymówka, by się usprawiedliwić i poczuć lepiej, ponieważ właśnie na to zasługujecie. Jednak pytanie, czy jest w tym coś złego, skoro jesteście szczęśliwsze, a Wasza szafa staje się coraz bardziej różnorodna? ?

Zostaw swój komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *