Wygoda na urlopie – klapki czy sandały?

Pewnie wiele Pań jest jeszcze przed długo wyczekiwanym urlopem, na który właśnie się przygotowują. Nie jest to proste zadanie zarówno gdy wybierasz się nad polskie morze, jak i wycieczkę za granicę. Wszędzie należy przewidzieć, co tak naprawdę najbardziej się przyda, a także jakie stylizacje będą najlepiej pasowały do konkretnego klimatu. Postaramy się nieco pomóc w tej kwestii, a dokładniej rozwiązać problem butów na urlopie, gdzie poniżej rozstrzygniemy spór pomiędzy klapkami a sandałami na lato.

Klapki mało eleganckie

Oto pierwsza wątpliwość jaka pojawia się przed zakupem obuwia na lato, a także przy spakowaniu ze sobą jak najmniejszej ilości butów do zabrania, co jak zapewne wie każda z Was – nie jest takie proste. Często Panie rezygnują z zakupu klapek na rzecz sandałków, ponieważ uważają je za bardziej eleganckie i pasujące zarówno do stylizacji codziennych, jak i bardziej kobiecych. Być może tak było kiedyś, gdy w sklepach dominowały wyłącznie klapki sportowe przeznaczone do użytkowania na basenie. Jednak moda zaczęła się powoli zmieniać, a wraz z nią panujące trendy. Wśród nich można natrafić właśnie na klapki na obcasie, które są całkowitym przeciwieństwem tych dotychczas znanych.

Już teraz możesz śmiało założyć wygodne klapki, które dzięki obcasowi w postaci szpilki będą prezentować się znacznie bardziej elegancko i stylowo. Owszem, nie każda z kobiet odważy się na takie rozwiązanie, lecz wystarczy podpatrzeć najnowsze stylizacje gwiazd i blogerek, które wykorzystują ten trend i łączą go zarówno z sukienkami, jak i spodniami z rozszerzanymi nogawkami. To bardziej nowoczesne i ekstrawaganckie rozwiązanie, na które Ty też powinnaś się odważyć.

Sandały wygodniejsze

Wszystko tak naprawdę zależy od fasonu oraz materiału z jakiego zostały uszyte sandały czy klapki. Powinny być wykonane między innymi ze skóry, która automatycznie dopasowuje się do kształtu stopy lub miękkiej gąbki, która również sprawia ulgę naszym nogom oraz kręgosłupowi. Przykładowo możemy polecić znów klapki na obcasie, ale tym razem osadzona na platformie wykończonej gąbką. Wówczas dodają one kilku dodatkowych centymetrów, a tym samym świetnie nadają się na dłuższe spacery, ze względu na swoją wygodę. W zależności od tego jak chcesz spędzić swój urlop, powinnaś się na niego odpowiednio przygotować.

Jeśli planujesz dużo podróżować, spacerować i zwiedzać, powinnaś koniecznie zabrać ze sobą co najmniej dwie wygodne pary butów jak klapki lub sandały według własnego uznania, a także buty sportowe na górskie wycieczki. Natomiast w przypadku, gdy wyjazd jest typowo odpoczynkowy i relaksujący, możesz śmiało spakować buty na obcasie i eleganckie balerinki na ewentualne wyjścia.

Zostaw swój komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *