Co nosić w chłodne dni?

Wiosenne dni zbliżają się nieubłaganie, a więc to odpowiedni czas, aby zastanowić się nad nieco lżejszym ubiorem. Zdecydowanie warto postawić na ubiór na cebulkę, który nie tylko dostosuje się do panujących temperatur, ale będzie idealną ochroną przed zmieniającą się pogodą. Jak zatem ubierać się w chłodne dni?

Ubiór na cebulkę

Z pewnością wiosenną porą powinniśmy ubierać się warstwowo, aby zapobiec zarówno przegrzaniu, jak i zmarznięciu. Warto zatem przygotować się odpowiednio do danej pory roku. Chodzi przede wszystkim o prawidłową izolację cieplną i o to, abyśmy zbytnio się nie przegrzali. Ubiór na cebulkę charakteryzuje się kilkoma warstwami ubrań, które w każdej chwili można zdjąć lub założyć ponownie. Gdy natomiast mówimy o materiale danej odzieży, postawmy przede wszystkim na tkaniny, które są naturalne. Oczywiście mogą być to ubrania z domieszkami także i tych sztucznych materiałów. Wśród naturalnych tkanin można śmiało wymienić choćby wełnę, a także wszelkie jej rodzaje, np. kaszmir, alpaka, moher. Dobrze przepuszczają powietrze, a tym samym skóra pozostaje sucha i czysta.

Stylizacje na wiosnę

Ubieranie się na cebulkę szczególnie na wiosnę wbrew pozorom wcale nie jest takie trudne. Górną część stylizacji warto rozpocząć od T-shirtów, bluzek, czy koszul, a następnie zwieńczyć taki wariant marynarką, swetrem lub bluzą. W przypadku dolnej części garderoby stawiamy na jednolitość, a więc spodnie lub spódnica. Całość uzupełniamy obuwiem, np. botkami lub sneakersami. Warstwowe stylizacje można także komponować z sukienkami. Pod nie często zakładamy koszulki, zarzucamy sweter, marynarkę lub bluzę. Daną stylizację zestawiamy z dłuższym okryciem wierzchnim – płaszcz lub kurtka. Pamiętajmy, aby w swojej szafie posiadać płaszcze damskie. Szczególnie trencz jest mocno popularny w sezonie wiosennym. Dodaje elegancji, ale też będzie uniwersalnym elementem w luźnej stylizacji.

Zostaw swój komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *