Sposoby na trenowanie umysłu

Poznaj kilka trików i ćwiczeń, które wspomogą Twoją pamięć i koncentrację, bo kto powiedział, że nasz mózg umie już wszystko i nie trzeba się nim zajmować? On, podobnie jak nasze ciało, wymaga regularnego treningu, by utrzymać się w jak najlepszej kondycji przez jak najdłuższy okres czasu.

Sport to zdrowie

Jest to krok podstawowy, który wiele potrafi zmienić. Mogłoby wydawać się, że aktywność fizyczna potrafi wyrzeźbić tylko nasze mięśnie, ale wbrew pozorom działa również na nasz umysł. Dzięki ćwiczeniom o wiele łatwiej jest nas zachować koncentrację i skupić się na wykonywanych zadaniach. Również nasz refleks ulega polepszeniu, podobnie wpływa to pozytywnie na nasze funkcje poznawcze i pamięć roboczą, co mogą z pewnością potwierdzić osoby, które zawodowo trenują sport od wielu lat.

Krzyżówki i sudoku zawsze pod ręką

Traktowane są jako jedna z alternatyw spokojnej zabawy, rozrywki domowej i ewentualnego relaksu. Jednak istnieje w nich jeszcze głębszy sens, jak właśnie trenowanie własnego umysłu. Jak wiadomo matematyka potrafi zdziałać cuda i ucząc się jej, ćwicząc, jednocześnie szkolimy nasz mózg i poszerzamy jego możliwości.

Z czasem, kiedy nie uczęszczamy już do szkoły, a chcemy nadal rozwijać się w tej dziedzinie, możemy zastąpić zadaniami matematyczne sudoku o różnym stopniu trudności. Z kolei dla większych sympatyków języka polskiego w podstawówce, ale też wielu innych dziedzin, polecamy rozwiązywanie krzyżówek. Zawarte w nich hasła mogą odnosić się do wielu kategorii z życia, na których się znamy albo też dopiero poznajemy.

Książki skarbnicą wiedzy

Niestety czasy nieco się zmieniły i od tamtej pory nastąpił znaczący spadek czytelności zarówno wśród osób starszych, jak i młodych. Na szczęście nadal wydawane są bestsellery z różnych stron świata i odmiennych dziedzin, które są chętnie kupowane i czytane. Co więcej, wiele osób nadal traktuje książki jako świetny pomysł na prezent, a takie przecież też w końcu zostaną przeczytane.

Z naszej strony możemy polecić czytanie książek zwykłych, tradycyjnych, jak i tych nowoczesnych w formie e-booków. Każda forma będzie dobra, o ile faktycznie zaczniesz rozwijać swoje słownictwo i wyobraźnię podczas czytania. Nie ma lepszego sposoby na ćwiczenie umysłu niż dobra książka, która zaciekawi.

Kolorowanki już nie tylko dla dzieci

Czy słyszałeś już o kolorowankach dla dorosłych? Wśród dzieci są one oczywiście bardzo popularne i polecane przez ekspertów jako przyrząd do rozwijania wyobraźni przestrzennej, kreatywności i wielu innych cech. Dlaczego podobnie nie miałoby to zadziałać u dorosłych?

Właśnie dlatego polecamy kolorowanki odstresowujące, które świetni nadają się do zrelaksowania. Dzięki drobnym i bardzo szczegółowym rysunkom, można zająć się czymś twórczym na dobrych parę godzin, ale przecież wystarczy chwila dziennie, by poczuć ulgę wewnętrzną. Oprócz kolorowanek, polecamy ogólnie malowanie, a najlepiej farbami na płótnie lub dużym arkuszu papieru, by móc wyrzucić z siebie wszystkie nagromadzone emocje. To niesamowicie pomaga przy trenowaniu umysłu, który może w końcu skupić się na najważniejszym.

Zostaw swój komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *