Jak szukać pracy za granicą? 3 rozwiązania

Praca za granicą to nie dla wszystkich łatwe zadanie, szczególnie gdy podejmujemy się zatrudnienia poza granicami kraju po raz pierwszy. Wśród wielu opcji mamy do wyboru podjęcia pracy poprzez agencje pośrednictwa pracy, agencje zatrudnienia, czy bezpośrednio u zagranicznego pracodawcy. Niekiedy wiele ogłoszeń znajdziemy na serwisach oraz portalach, które oferują zatrudnienie. Jak zatem szukać pracy?

Agencja pośrednictwa pracy

Z pomocą agencji pośrednictwa pracy znalezienie zatrudnienia będzie o wiele prostsze. Przedstawiają oferty pracy z wielu dziedzin, a tym samym odpowiadają za kontakt z pracodawcą. Warto jednak mieć na uwadze fakt, że agencja pośrednictwa pracy nie wypłaca wynagrodzenia oraz nie zawiera umów. W tych kwestiach musimy wszystko ustalić z pracodawcą. Nie pobierają również opłat za znalezienie pracy. Jedyne koszty, jakie możemy ponieść to, np. tłumaczenie dokumentów, czy badania lekarskie (opłaty, które agencja musi zapłacić komuś innemu). Pomagają również w niektórych przypadkach znaleźć transport i zakwaterowanie.

Agencja pracy tymczasowej

Wybierając agencję pracy tymczasowej, otrzymujesz kompletną pomoc. Wszystkie formalności, jak i kierowanie do pracy leży po stronie agencji. Odpowiadają również za rekrutowanie danego pracownika, zatrudnianiem go, a następnie wysyłając go do placówki, która zgłasza zapotrzebowanie. To agencja pracy tymczasowej rozlicza pracownika, odpowiada za wypłaty, a także podpisuje umowę o pracy lub umowę cywilnoprawną z pracownikiem.

Agencja pomaga organizować transport do miejsca pracy, a także zakwaterowanie. Ponadto pracownik jest cały czas w kontakcie z agencją i to z nią załatwia wszystkie formalności. Niekiedy, gdy pracownik zatrudniony jest na polską umowę, jego praca nie różni się od tej, która wykonywana jest w kraju.

Zatrudnienie bezpośrednio u pracodawcy

Praca bezpośrednio u pracodawcy wiążę się z dużą ilością formalności do załatwiania samodzielnie. Ustalasz z przełożonym warunki umowy, a także formę. W tym przypadku znajomość języka obcego może być koniecznością. Musimy także dowiedzieć się, czy pracodawca jest w stanie zapewnić nam transport oraz, czy pomoże znaleźć zakwaterowanie. Pomocne okazać się mogą punkty informacji, czy polskie ambasady.

Innym rodzajem znalezienia zatrudnienia są portale i serwisy z ogłoszeniami o pracę. Gdy jednak nie wiesz, do jakiego kraju chciałbyś się udać, to także oferty pracy powinny Ci pomóc. W dalszym ciągu popularnym kierunkiem jest Wielka Brytania, Holandia, czy Niemcy. Dlatego polecamy pracujwunii.pl – ogłoszenia o pracę w Anglii, gdzie uzyskasz rzetelne informacje o zatrudnieniu i pracodawcy, a także znajdziesz ciekawe ogłoszenia z zarobkiem w Wielkiej Brytanii.

Zostaw swój komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *