Jaki gryzak wybrać dla psa?

Oprócz podstawowych produktów w jadłospisie psa warto co pewien czas urozmaicać żywienie dodatkowymi produktami. Nie tylko są źródłem wartości odżywczych, ale również stanowią rozrywkę i chwilę zabawy dla naszego czworonoga. Takim dodatkowym urozmaiceniem jadłospisu są na pewno gryzaki, które należy wybierać tylko i wyłącznie z produktów, które nie zawierają szkodliwych substancji i zostały wykonane z naturalnych surowców. Jaki zatem wybrać gryzak dla swojego psa? Zapoznaj się z naszym artykułem!

Na co zwrócić uwagę podczas wyboru smakołyków dla czworonoga?

Przede wszystkim musimy dobrze zapoznać się ze składem, bo to on w tym przypadku jest najważniejszy. Należy uważnie czytać wszystkie etykiety. Warto unikać sztucznych i nieznanych nam składników, barwników, konserwantów i dużej ilości dodawanego tłuszczu. Często dodaje się tłuszcz, aby polepszyć smak produktu, jednak nie wypływa on dobrze na zdrowie psa. Dlatego gryzaki i wszelkie smakołyki najlepiej wybierać z naturalnych, zwierzęcego pochodzenia produktów, a także roślinnych, jeśli chcemy nieco urozmaicić żywienie zwierzaka. Warto wybierać produkty prozdrowotne, które dbają o prawidłowe funkcjonowanie psa. Oprócz składu należy dobrze zwracać uwagę na wielkość i twardość produktów. Inne gryzaki wybierzemy dla szczeniaka, średniego psa, a jeszcze inne dla w pełni dorosłego czworonoga.

  • Dopasuj gryzak do masy ciała i wieku psa,
  • Dokładnie analizuj skład, unikaj wszelkich sztucznych składników i wybieraj gryzaki jedynie z naturalnych dodatków. W smakołykach powinny znaleźć się też witaminy, które wpłyną korzystnie na zdrowie psa.
  • Staraj się wybierać bardziej miękkie przekąski, dopasowane do potrzeb psa.

Gryzak dla psa i szczeniaka – jakie są różnice przy wyborze?

Jak już wspomnieliśmy – nie możemy wybrać zarówno dla szczeniaka, jak i dorosłego psa ten sam gryzak. Dobrej jakości gryzaki dobrze, aby stanowiły bogate źródło białka i niski współczynnik strawności. Gryzak, który wyprodukowany jest z wysokiej jakości surowców, najlepiej pochodzenia zwierzęcego, nie powinien stanowić przekąski w żywieniu psa, aby być jedynie dodatkiem w jadłospisie. Nie stanowi on bowiem źródła energii. Pomaga jedynie przyswoić dodatkowe składniki, a także dba o zachowanie prawidłowego uzębienie zwierzaka. Bardzo popularne są gryzaki wykonane z poroża ze względu na ich naturalność i bezwonność. Nie odpryskują i pomagają uniknąć wszelkich kłopotów związanych z utrzymaniem zębów w czystości. Sam gryzak pomaga zmniejszyć odkładanie się płytki nazębnej i kamienia nazębnego.

Małe i bardzo miękkie gryzaki sprawdzą się idealnie dla szczeniaków oraz mniejszych psów. Z kolei w przypadku dorosłych psów można zastosować nieco twardsze i miększe, ale dopasowując je odpowiedniego do wieku oraz wielkości czworonoga. Gryzaki dla swoich psów znajdziesz w sklepie zoologicznym – sprawdź tutaj.

Zostaw swój komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *