Co powinno być w wyprawce dla szczeniaka?

Przybycie do naszego domu nowego członka rodziny zawsze jest wielkim przeżyciem. Obecność szczeniaka w domu potrafi wywrócić życie do góry nogami. Poza odpowiedzialnością za jego przyszłe życie, musimy tez zapewnić mu jak najlepsze warunki bytowe. Co zatem powinna zawierać wyprawka dla szczeniaka, aby zaspokoiła wszystkie podstawowe potrzeby małego pieska?

Legowisko

Po pierwsze, musimy zapewnić psu bezpieczną, własną przestrzeń, w której będzie mógł odpoczywać oraz się wyciszać. Świetnym wyborem będzie legowisko. Obecnie na rynku dostępne są różne modele legowisk, kojców, klatek dla psów, które świetnie spełniają swoją rolę. Od nas zależy, czy wybierzemy materiałowe legowisko, czy np. wiklinowy koszyk. Powinniśmy wziąć pod uwagę zwłaszcza jego wymiary. Warto oszacować jakiej wielkości urośnie nasz piesek, a następnie zakupić odpowiednio większe posłanie, aby uniknąć ponownego zakupu, gdy z niego wyrośnie.

Miski oraz pokarm

Oczywiście nie można pominąć niezwykle ważnej kwestii, jaką jest odpowiednie żywienie. Oferty sklepów są bardzo szerokie, przez co początkowy wybór odpowiedniej metody żywienia może być problematyczny. Powinniśmy zwracać uwagę na to, aby wybrana przez nas karma miała odpowiedni skład. Powinno się w niej znajdować przynajmniej 60% mięsa, a także nie powinna zawierać zbyt dużo zbędnych wypełniaczy. Szczenięta również wymagają zdecydowanie większej ilości białka niż dorosłe psy, ze względu na intensywny wzrost.

Kwestia misek pozostaje fanaberią właściciela. Powinniśmy jedynie zadbać o to, aby były odpowiedniej wielkości, pozwalającej naszemu psu na swobodne spożywanie posiłku. Warto tez wybrać takie, które będą stabilne na podłożu i łatwe w myciu.

Akcesoria spacerowe i zabawki

Od pierwszych chwil szczenięcia w naszym domu, powinniśmy zadbać o odpowiednią edukację w kwestiach zachowywania czystości. Potrzebne nam będą do tego akcesoria spacerowe. Najważniejsza jest odpowiedniej szerokości obroża. Musi być dopasowana tak, aby uniemożliwić pieskowi wysmyknięcie się z niej. Warto też postawić na smycz odpowiedniej długości, aby uniknąć chodzenia za pieskiem po trawie. Nie poleca się w przypadku szczeniąt smyczy automatycznych, ponieważ utrudniają one naukę chodzenia przy nodze.

W kwestii zabawek dla psów, rynek znów jest dla nas bardzo łaskawy. Może dokonywać wyboru pomiędzy różnego rodzaju miękkimi gryzakami, w wariantach z piszczałką lub bez, ale również wszelakimi materiałowymi. Dobrym wyborem na początek będzie zakup sznurków bawełnianych, gdyż są one bezpieczne dla delikatnych zębów pieska. Decydując się na pluszaki, upewnijmy się, że nie zawierają elementów, które można przypadkowo połknąć, takich jak plastikowe oczy. Szeroki wybór zabawek dla szczeniąt znaleźć można w sklepie zoologicznym babuzoo.pl.

Wyprawka dla szczeniaka – podsumowanie

Odpowiednio dobrana wyprawka dla szczeniaka pozwoli nam umilić pierwsze wspólne chwile. Warto kompletować ją w taki sposób, aby zakupione produkty jak najdłużej mogły służyć naszemu pieskowi.

Źródło zdjęć: freepik.com

Zostaw swój komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *