Przegląd marynarek – modne i eleganckie do pracy

Z pewnością każda z kobiet w swojej garderobie posiada marynarkę, którą można wykorzystać zarówno na eleganckie spotkania, uroczystości i do pracy. Klasyczne fasony z pewnością znajdą sobie odzwierciedlenie w codziennych stylizacjach. Jak dobrać model marynarki do figury i jak ją łączyć? O tym w poniższym wpisie.

Marynarka a typ figury

Z pewnością warto zastanowić się nad wyborem idealnego fasonu marynarki do danej sylwetki. Wśród szczupłych kobiet sprawdzą się modele dwurzędowe. Można nosić je w różny sposób, np. za piać na ostatni guzik, przewiązać paskiem, rozpiąć, czy nawet podwinąć rękaw. Ten fason będzie pasować zarówno do eleganckich spodni, np. cygaretek lub materiałowych wersji. Można również postawić na wybór damskiego garnitury, który składa się właśnie ze spodni oraz marynarki, a całość zwieńczyć bluzką o dopasowanym kolorze. Inną opcją wśród szczupłych osób jest dobór marynarki długiej o nieco luźniejszym rozmiarze. Z kolei osoby, które noszą większe rozmiary mogą śmiało postawić na marynarki dłuższe, które podkreślą talię. Możemy także w różny sposób ją nosić, np. podwinąć rękawy, zapiąć na jeden guzik lub w ogóle nie zapinać. Z pewnością nie spowoduje to zaburzeń proporcji sylwetki. W takim przypadku warto jednak wybrać prosty model marynarki bez zdobień i wyszukanych krojów.

Zamiast marynarki – kardigan

Mamy także alternatywę marynarki, który pasuje praktycznie do każdej kobiety – kardigan. Niekiedy ich modele wręcz wyglądają jak marynarka tylko o nieco innym kroju. Z pewnością ten rodzaj odzieży można wykorzystać w eleganckich sytuacjach. Gdy nie obowiązuje nas w pracy dress code, warto wybrać kardigany o intensywnych kolorach. Pasują zarówno do zwykłych bluzek, koszuli, jak i spodni. Niezależnie czy wybieramy żakiet, czy marynarkę warto wszystko zwieńczyć odpowiednim obuwiem oraz okrycie wierzchnim. Podczas zimowo-wiosennych dni sprawdzi się płaszcz damski.

Zostaw swój komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *