Tablica – niezbędnik w pokoju dziecka

To świetny przyrząd zarówno do zabawy, nauki, jak i organizacji czasu. O wszystkim opowiemy poniżej, abyście mogli przekonać się do kupna tablicy dla swojego dziecka. Spokojnie, podpowiemy jaką wybrać, do czego może służyć i co dzięki niej zyskacie. Zapraszamy do czytania i oczywiście zachęcamy do działania wraz ze swoimi pociechami.

Tablica, ale jaka?

Jeśli ma ona zmieścić się w pokoju dziecięcym, najlepiej gdy nie będzie wielkości tablicy szkolnej. Czasami można też pokusić się o zamówienie tablicy na wymiar, dzięki czemu może ona idealnie zmieścić się w miejscu do tego przeznaczonym. Z kolei w kwestii doboru materiału, z jakiego ma zostać wykonana, to mamy kilka do wyboru:

  • tablice suchościeralne magnetyczne
  • tablice szkolne białe
  • tablice kredowe

Oto 3 najczęściej wybierane rodzaje tablic dla dzieci, z których Wy sami musicie zdecydować, jaka będzie najlepsza dla Waszego dziecka. Pierwsza z nich jest suchościeralna, a więc dużo czystsza w utrzymaniu i dodatkowo magnetyczna, czyli można stosować ją również jako tablicę na magnesy. Natomiast pozostałe bardziej kojarzą się z klimatem szkolnym, lecz kreda dla młodszych dzieci jest super sprawą. Mogą bawić się i kolorować wieloma odcieniami, przy czym jednocześnie mogą zacząć uczyć się tych kolorów. Sprytne prawda?

Do zabawy

Na tablicy mogą powstawać pierwsze rysunki i szkice Waszego dziecka zarówno malowane kredą, jak i mazakami. To rewelacyjna sprawa na wyżycie się artystyczne dziecka i poszukiwanie jego indywidualności. Poza tym możecie wspólnie z niej korzystać i bawić się przednio, np. grając w kalambury czy inne zgadywanki. Gwarantujemy, że taka tablica stanie się Waszym numerem jeden wśród gier i zabaw rodzinnych.

Do nauki

Poznawanie pierwszych literek, cyferek albo właśnie kolorów na tablicy to także czas spędzony wspólnie przy nauce. Potem dziecko będzie odkrywać samo wiele nowych faktów z każdego przedmiotu. Wszystko może zapisać na tablicy i uczyć się z niej do sprawdzianów czy kartkówek. Taka forma nauki jest bardzo sukcesywna, a zwłaszcza dla wzrokowców i osób, które najskuteczniej zapamiętują, pisząc to samo własnymi słowami.

Do organizacji

Ostatnią rzeczą, do jakiej możecie wykorzystać domową tablicę jest podział obowiązków z innymi członkami rodziny. Właśnie na niej może pojawić się tygodniowy harmonogram zadań do wykonania, które można podzielić między poszczególne osoby. To z pewnością nauczy dziecko samodyscypliny, odpowiedzialności i samodzielności. Co więcej, możecie też przydzielać każdemu plusy lub minusy za spełnienie zadania lub jego pominięcie, co będzie dobrym rozwiązaniem dla wszystkich.

Zostaw swój komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *