W jakie miejsca najlepiej aplikować perfumy?

Prawidłowe aplikowanie perfum jest czynnością, która często budzi wątpliwości. Co zrobić, aby zapach utrzymywał przez wiele godzin, ale jednocześnie nie był przytłaczający dla innych? Gdzie powinno się perfumy aplikować? Czy powinno się pryskać perfumy na włosy? Na te pytania postaramy się naj najlepiej odpowiedzieć w dzisiejszym artykule. Poznają kilka podstawowych zasad, będziesz używał perfum tak, aby całkowicie wykorzystać ich zapachowy potencjał.

Co wpływa na trwałość zapachu?

W pierwszej kolejności na pewno ważna jest jakość perfum. Zamienniki perfum z pewnością będą utrzymywały się nieco krócej. Lecz wiele zależy także od rodzaju skóry osoby, która tych perfum używa. Zapachy najlepiej będą trzymały się skóry tłustej, czyli takiej która ma duże ilości sebum. Zachowuje ono woń i sprawia, że jest wyczuwalna przez wiele godzin. Skóra sucha w dużym stopniu jest pozbawiona naturalnego sebum, które wpływa na trwałość zapachu. Aby ją wzmocnić, można nałożyć na skórę bezzapachowy krem, który będzie pełnił funkcję naturalnego sebum i wzmocni trwałość zapachu.

Oprócz rodzaju skóry, niemałe znaczenie ma także miejsce, na które perfumy aplikujemy. Pamiętajmy, że perfumy najlepiej łączą się z naturalnym zapachem ciała. Będą najdłużej wyczuwalne w miejscach, które są silnie ukrwione, tam gdzie przepływająca krew sprawia, że skóra jest ciepła. Idealnymi miejscami do aplikowania perfum będą zatem:

  • szyja,
  • przeguby dłoni,
  • zgięcia kolan i łokci,
  • skronie.

Należy zachować jednak umiar i nie pryskać perfum we wszystkie powyżej wymienione miejsca. Mocne zapachy, takie jak np. Yves Rocher perfumy damskie, należy stosować z umiarem. Warto wybrać dwa, maksymalnie trzy ulubione miejsca i rozpylać na nie perfumy. Jeżeli przesadzimy, woń będzie zbyt dusząca dla przebywających wokół nas osób. Oprócz tego, zbyt duże stężenie perfum wpływa na to, że nie prezentują się one tak, jak chcieli tego twórcy.

Gdzie należy aplikować perfumy?

Perfumy powinno się pryskać na ciało z odległości około 20 cm. Najlepiej robić to na suchą i umytą skórę. Jeżeli chcemy aby zapach utrzymywał się dłużej, warto użyć kremu nawilżającego bezzapachowego. Nie pocierajmy spryskanych miejsc!Woń powinna się naturalnie wchłonąć.

Intensywne zapachy można np. rozpylić w powietrzu i następnie przejść przez powstałą w ten sposób mgiełkę. W te sposób nie wykorzystujemy 100% potencjału perfum, ale wiemy też, że zapach nie będzie drażnił nikogo w naszym otoczeniu. Perfumy najlepiej aplikować około 20-30 minut przed wyjściem z domu. Właśnie wtedy bukiet zapachowy uwalnia swoją najlepszą woń. Markowe perfumy damskie z pewnością będą pachniały intensywniej i możemy mieć pewność, że obok nas nikt nie przejdzie obojętnie.

3 powody, dla których warto stosować perfumy na włosy

  1. Pachnące włosy przez cały dzień: nie każdy stosuje zasadę codziennego mycia włosów, bo niektórym na drugi dzień układają się one o wiele lepiej. Jednocześnie brakuje nam woni czystych i świeżych włosów, bez zbędnych przykrych zapachów. Wypróbuj więc stosowanie perfum na włosy!
  2. Nawilżenie dla włosów: pamiętajmy, że większość perfum posiada w swoim składzie alkohol. Z pewnością wysuszą nasze włosy przy regularnym stosowaniu. Jak sprawić, by twoje włosy pachniały przez cały dzień, ale jednocześnie nie były suche i zniszczone? Tajemnica tkwi w używaniu olejków perfumowanych.
  3. Dodatkowa ochrona: specjalna mgiełka do włosów zawiera odżywcze składniki, które chronią włosy przed szkodliwym  promieniowaniem UV. Nie znosisz elektryzujących się włosów? Ten problem również odejdzie raz na zawsze!

Zostaw swój komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *