Wełniany płaszcz – hit zimowego sezonu!

Wiele kobiet na tę porę roku decyduje się na płaszcz. Obecnie w trendach możemy zauważyć jego wełniany model. Czy warto go wybrać?

Zalety wełnianego płaszcza

Wełna jest to jeden z najcieplejszych materiałów. W dodatku płaszcz z wełny nie gniecie się ani nie brudzi zbyt szybko. Właściwości termoregulacyjne sprawią, że zarówno będzie to dobry wybór na wszelką zmieniającą się pogodę i temperaturę. W dodatku elastyczność tego materiału dostosuje się do sylwetki. Komfort oraz wygoda noszenia to tylko kolejne z zalet wełnianego płaszcza damskiego. Płaszcze zimowe to okrycia wierzchnie, które idealnie przylegają do ciała, a w dodatku można wykorzystać je w eleganckiej i codziennej stylizacji.

Płaszcz wełniany – modele

Warto poznać kilka modeli płaszczy, które obecnie są w modzie. Występują nie tylko w wielu kolorach, ale też wzorach. Prezentują się elegancko, dodają klasy i szyku. Wybierając płaszcz wełniany, powinniśmy sugerować się swoją sylwetką. Przyjmuję się, że niższe kobiety oraz te o średnim wzroście powinny dobrać krótki płaszcz, np. do kolan. Z kolei wysokie osoby mogą pozwolić sobie na długie okrycia wierzchnie nawet do kostek. Na jaką kolorystykę postawić? W dalszym ciągu czarne, granatowe, brązowe, czy szare fasony to uniwersalne modele, które pasują praktycznie do wszystkiego. Stonowane kolory można łączyć z odważnymi elementami w stylizacji, np. sukienką, spodniami, czy koszulą. Wiele kobiet coraz częściej stawia na intensywne kolory, aby wyróżnić swoją stylizację i nadać jej ciekawego charakteru.

Zostaw swój komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *