Dlaczego warto wybrać karmę bez glutenu?

Mięsożerne zwierzę, jakim jest pies, potrzebuje w diecie przede wszystkim dużej ilości mięsa. Niestety w wielu karmach dla psów mięso stanowi jedynie niewielki procent, a skład bazuje na różnych zbożach, owocach i warzywach, z których nie wszystkie stanowią odpowiedni dodatek żywieniowy. Czy karma bezglutenowa jest dobrym wyborem dla psów?

Naturalny skład

Karmy bezglutenowe to produkty, które nie zawierają w składzie takich zbóż zawierających gluten, jak żyto, pszenica czy jęczmień. Nie znajdziemy w nich również kukurydzy. W ich składzie króluje przede wszystkim mięso wzbogacone o lekkostrawny ryż, a także warzywa i owoce. Dzięki wysokiej zawartości białka zwierzęcego i tłuszczu karmy bezglutenowe odpowiadają naturalnym potrzebom mięsożernych zwierząt, jakimi są psy.

Odpowiednie dodatki

Karmy bezglutenowe to produkty wysokiej jakości, a ich skład uzupełniany jest o cenne dodatki mające pozytywne działanie na kondycje naszych zwierząt. Znajdziemy w nich wiele dodatków oraz witamin, które zapewniają odpowiednie działanie organizmu naszego zwierzaka. Dodatek niezbędnych kwasów tłuszczowych omega-3 zapewni psu lśniącą sierść i zdrową skórę, a odpowiedni poziom mikroelementów i witamin pozwoli mu cieszyć się energią i dobrym zdrowiem przez całe życie.

Dostosowana do alergików

Nietolerancja glutenu i alergia na zboża to coraz częstszy problem u naszych domowych psiaków. Dolegliwości te objawiają się w postaci problemów żołądkowych takich jak biegunki. Podrażnione glutenem jelita nie pozwalają także na właściwe przyswajanie składników pokarmowych, co może powodować chudnięcie, mimo odpowiedniej dawki dobowej karmy. Nietolerancja glutenu może powodować także zaczerwienienia skóry, uporczywe wylizywanie łap i ciągłe drapanie się. Zmiana karmy na bezglutenową może przynieść psu ogromną ulgę, poprawić wygląd jego sierści i wyeliminować uciążliwe biegunki.

Jaka karma bezglutenowa?

Na rynku możemy znaleźć bardzo wiele propozycji dostosowanych do naszych czworonogów. Począwszy od karm z dużą zawartością mięsa, po rybne propozycje, które będą idealne dla psiaków borykających się z innymi dolegliwościami zdrowotnymi. Sprawdź jakie karmy suche dla psów w Babuzoo spełniają te warunki i wybierz odpowiednią dla swojego pupila.

Źródło zdjęć: freepik.com

Zostaw swój komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *