Jak odchudzić psa?

Właściciele psów bardzo często dają swoim pupilom zbyt dużą ilość pokarmu. W efekcie prowadzi to do nadwagi i otyłości, która dla zwierząt jest szczególnie niebezpieczna. Warto wiedzieć, że dla psa 1 kg nadwagi, jest jak dla człowieka 7 kg! Zdecydowanie warto dbać o odpowiednią ilość jedzenia, gdyż dużo ciężej jest psa odchudzić niż spowodować jego przybranie na wadze. W tym wpisie przedstawiamy kilka sposobów na to, jak spowodować schudnięcie psiaka.

Otyłość i nadwaga u psa

Otyłość i nadwaga u psa to bardzo poważny problem. A niestety, właścicielom zdarza się to bagatelizować. Prawda jest taka, że o ile nam dodatkowe 2-3 kilogramy nie robią większej różnicy, o tyle u psów mogą już doprowadzić do nadwagi, a nawet otyłości. To z kolei przekłada się na ogólny komfort życia tych zwierząt, ryzyko pojawienia się chorób, a także skrócenie długości ich życia nawet o dwa lata. Warto przy tym pamiętać, że z nadwagą u psów mamy do czynienia, gdy masa ich ciała zwiększa się powyżej 10% w stosunku do optymalnej, z kolei otyłość, kiedy pies waży o 20% więcej od właściwej dla niego wagi. Wówczas podjęcie zdecydowanych kroków. Jak odchudzić psa? Jaką karmę i formę aktywność stosować w procesie odchudzania psa?

Dieta odchudzająca dla psa

Jak odchudzić psa? Na pewno nie obejdzie się bez odpowiedniej diety. Bardzo często dochodzi do otyłości i nadwagi u psa z powodu złych nawyków żywieniowych, dokarmiania resztkami ze stołu, a także zbyt dużej ilości pożywienia. Aby odchudzanie psa przyniosło pożądane efekty, konieczne jest zredukowanie dziennej ilości kalorii o około 20-40% w stosunku do podaży energetycznej. W pierwszej kolejności można spróbować podawać swojemu psu mniejszą ilości jego standardowej karmy i przysmaków. Jeżeli taka metoda nie przynosi efektów, warto zdecydować się na specjalistyczną karmę odchudzająca. Są to wysokiej jakości produkty zawierające większą ilość białka i włókna pokarmowego, natomiast zmniejszoną ilość tłuszczu. Odchudzające suche karmy dla psów w Babuzoo są na tyle zróżnicowane, że każdy właściciel znajdzie propozycję dla siebie. Na diecie jednak nie wolno nam poprzestawać. Równie istotna na etapie odchudzania psa jest jego aktywność fizyczna, która zapewni sukces.

Odchudzanie psa a aktywność fizyczna

Odpowiednia dieta odchudzająca dla psa niewątpliwie jest kluczowa i bez niej nie sposób osiągnąć wymiernych efektów. Mimo wszystko w większości przypadków okazuje się to niewystarczające. Konieczne jest zadbanie o aktywność fizyczną swojego czworonożnego przyjaciela. Zwiększona dzienna dawka ruchu nie tylko przyspieszy odchudzanie psa, ale też pozytywnie wpłynie na jego samopoczucie. Wobec tego długie spacery najlepiej w nowe, nieodwiedzane dotychczas miejsca, zabawy z piłeczką, figle z innymi psami, a jeśli kondycja zwierzęcia na to pozwala również bieganie – wszystko to jest jak najbardziej wskazane i stanowi świetne wsparcie w procesie odchudzania psa.

Zostaw swój komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *