Jaki wideorejestrator wybrać, mając budżet 100 zł?

Polecamy wypróbować kamery u siebie w samochodzie, a jednocześnie rozumiemy, że nie chciałbyś wydawać na nią zbyt wiele pieniędzy. W takim razie przygotowaliśmy dla Ciebie specjalnych ranking najlepszych wideorejestratorów, które spokojnie mieszczą się w kwocie maksymalnie 100 zł. Udowodnimy, że można połączyć tanie z pożytecznym, a przy okazji z czasem zachęcić do kupna jeszcze lepszych i bardziej wyposażonych kamer. Sprawdź sam!

Kamera samochodowa – na co może się przydać?

Pewnie jeszcze niektórzy wahają się nad zakupem wideorejestratora, ponieważ wydaje się on być wyposażeniem zbędnym w codziennej jeździe. Nic bardziej mylnego. Kamera samochodowa powinna być traktowana przez kierowcę jako pewnego rodzaju zabezpieczenie przed nieprzyjemnymi sytuacjami na drodze, które mogą przydarzyć się każdemu z nas.

Mowa tutaj m.in. o wypadkach, kolizjach i stłuczkach, których nie zawsze musimy być uczestnikami. Równie dobrze możemy nagrać własną, ale też cudzą sytuację, gdzie będziemy w stanie zarejestrować czas, miejsce wypadku oraz osoby odpowiedzialne za ich spowodowanie. W najgorszym wypadku zdołamy chociaż zapisać numery tablic rejestracyjnych, co jest już krokiem do sukcesu w odnalezieniu osoby winnej.

Taka kamera to także spore ułatwienie, co postaramy się przedstawić w naszym krótkim zestawieniu poniżej. Znaleźliśmy trzy wideorejestratory samochodowe SmartCams, które spełniają wszystkie najważniejsze wymagania. Mianowicie chodzi o cenę, jakość i dodatkowe funkcje, które nie tylko opierają się na nagrywaniu sytuacji przed lub za autem, ale także inne – sprawdź niżej.

Wideorejestratory do 100 zł – ranking

Na pierwszym miejscu znajduje się kamera cofania 4xLED SmartCams, która kosztuje najmniej – około 46 zł. Jak z samej nazwy wynika jest to kamera dołączana do lusterek bocznych lub zwykłych rejestratorów jazdy, dzięki czemu spokojnie można kontrolować sytuację za naszym pojazdem. Teraz parkowanie nie powinno sprawiać Ci żadnego problemu!

W kwestii parametrów posiada ona:

  • obiektyw szerokokątny o zasięgu 140° dla lepszej widoczności;
  • oświetlenie LED z czterema diodami;
  • możliwość regulowania wysokości, dzięki przewodowi o długości 5,5 metra;
  • rozdzielczość video – SD 480 pikseli.

Na drugim miejscu znalazła się kamera samochodowa SmartCams X100 w cenie około 56 zł. To niewielki wideorejestrator z funkcją nagrywania filmów w wersji HD, co daje o wiele lepszą widoczność, a także szansę wyłapania na nagraniu większej ilości szczegółów. Dodatkowo może się pochwalić szerokokątnym obiektywem o zasięgu 120°, co również pozwoli na uchwycenie standardowej szerokości jezdni. Posiada jednocześnie inne dodatkowe funkcje:

  • redukcja wstrząsów;
  • wskaźnik daty i godziny;
  • wbudowany głośnik i mikrofon;
  • automatyczne nagrywanie i nadpisywanie filmów w pętli.

I ostatnią naszą propozycją w rankingu jest kamera samochodowa Lark FreeCam 2.1 HD, która nagrywa filmy w najlepszej jakości. Szczegóły są dobrze widoczne i wyraźne także w nocy, ze względu na wbudowany tryb nocny z diodami LED. Rejestrator ten obsługuje karty pamięci microSD do 32 GB, a zasilany jest poprzez wbudowany akumulator. Cena tego wideorejestratora jest najwyższa ze wszystkich trzech, aczkolwiek nadal mieści się ona w wyznaczonym zakresie – kosztuje około 66 zł.

Z pełnym przekonaniem możemy polecić wszystkie powyższe kamerki samochodowe, które mimo swojej zaniżonej ceny, posiadają wysoką wartość w postaci dobrej jakości. Obecnie producenci starają się zapewnić klientom większy wybór relatywnie tańszych zamienników, które dzięki rozwijającej się technologii spokojnie mogą dorównać rejestratorom z najwyższej półki cenowej.

Zostaw swój komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *