Polecane wideorejestratory dla kierowców

Kamery samochodowe mogą mieć też inne zadania, oprócz nagrywania sytuacji na drodze przed czy za pojazdem. Dzisiaj postaramy się przybliżyć kilka innych funkcji wideorejestratorów, które są bardzo przydatne dla wszystkich kierowców. Poznaj najważniejsze z nich, a także sprawdź konkretne modele kamer samochodowych, które uznawane są za kompletne bestsellery.

Kamera samochodowa z nawigacją GPS

Jedno urządzenie – dwa przeznaczenia. To prawdziwie uniwersalne wyposażenie każdego samochodu, niezależnie od tego, czy na co dzień poruszasz się wyłącznie po mieście, czy wyruszasz w dalekie trasy po całej Polsce. Wszędzie istotne będzie posiadanie nawigacji, by bez problemu dotrzeć z punktu A do punktu B. Niektórzy pewnie zapytają – po co nam nawigacja w kamerze, skoro posiadamy telefony?

Wyobraź sobie sytuację, gdy chcesz jednocześnie korzystać z możliwości nagrywania w trakcie jazdy, a także potrzebujesz skierować się w konkretnym celu. Wówczas konieczne będzie umieszczenie na kokpicie samochodu dwóch urządzeń, co może spowodować pogorszenie pola widzenia kierowcy. Może to być bardzo niebezpieczne, dlatego jeśli istnieje taka możliwość połączenia obu opcji, to dlaczego nie ułatwić sobie życia?

Mamy dla Ciebie dwa modele kamer samochodowych z nawigacją GPS, które spełniają przy okazji wiele innych funkcji. Pierwszą z nich jest wideorejestrator Xiaomi 70mai wyprodukowany przez polskiego dystrybutora jako jedna z nowocześniejszych kamer. Jego cena waha się w granicach 240 zł, a cechuje się przede wszystkim:

  • Rozdzielczość video: 2,5K
  • Obiektyw: szerokokątny o zasięgu 140°
  • Pamięć: karta microSD do 64G
  • Tryb nocny: nowoczesny system bez użycia oświetlenia LED
  • Moduł WiFi z możliwością obsługi kamera za pomocą smartfona
  • Tryb parkingowy

Drugą opcją jest już nieco droższy sprzęt, a mianowicie kamera MIO MiVue 785, którą znajdziesz mniej więcej w cenie 560 zł. Również posiada wbudowany moduł GPS, który ułatwi nawigację w każdym miejscu. Co więcej, rozdzielczość nagrań znajdziesz tam w wersji Full HD, co daje pełną możliwość kontrolowania szczegółów na nagraniu także w nocy. Możesz wygodnie obsługiwać wideorejstrator, ponieważ ekran jest w zupełności dotykowy i dość spory. Kamera ta posiada również:

  • Systemy ADAS związane ze wspomaganiem kierowcy
  • Systemy LDWS odpowiedzialne za ostrzeganie o opuszczeniu pasa ruchu
  • System FA upominający się o przerwę w razie zmęczenia kierowcy
  • System FCWS ostrzegający przed zbliżającą się kolizją z autem jadącym przed nami

Kamery samochodowe z pomiarem prędkości

Oto druga równie pożądana cecha w kamerach samochodowych dla kierowców pokonujących każde dystanse. Ta funkcja zdecydowanie pomoże nam chronić się przed przekroczeniem prędkości we wszystkich miejscach, gdzie jest ona ograniczona. Chyba żaden kierowca nie chciałby otrzymać mandatu za prędkość, niezależnie od czasu i miejsca?

W ten prosty sposób możesz kontrolować swoją prędkość poruszania się po jezdni, a co więcej, masz możliwości także szacować swoją średnią prędkość w określonym czasie. Taka opcja przykładowo może okazać się pomocna podczas planowania budżetu na kolejny miesiąc, gdzie spokojnie na podstawie pokonywanej ilości kilometrów i średniej prędkości poruszania się, możesz obliczyć średnie spalanie samochodu i konieczny wydatek na paliwo. W zasadzie te informacje możesz wykorzystać w dowolny sposób, a już tłumaczymy, na czym dokładnie polega pomiar prędkości w wideorejestratorach SmartCams.

Jedną z nich jest kamera SmartCams 4K Dual Pro z wbudowanym modułem WiFi, GPS oraz tylną kamerą Full HD. Jej cena to około 522 zł, co absolutnie ma swoje odzwierciedlenie w ilości funkcji i dodatków. Na pewno sama jakość nagrywania jest powalająca, biorąc pod uwagę m.in. rozdzielczość nagrywania, rodzaj obiektywu czy nowoczesny tryb nocny.

Podobnie jak wcześniej opisywane modele kamer, posiada systemy: ADAS, LDWS, FA czy FCWS. Dzięki wbudowanemu modułowi GPS, aplikacja pozwala nam korzystać z nawigacji, a także śledzi poruszający się pojazd i określa jego średnią prędkość. Wszystko jest doskonale widoczne na ekranie, a za pomocą smartfona również możesz kontrolować swoją prędkość sprzed kilku poprzednich jazd. To nowoczesne rozwiązanie, które na pewno warte jest Twojej uwagi!

Zostaw swój komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *