Kto może pozwolić sobie na wyspę w kuchni?

Prezentuje się ona naprawdę zjawiskowo i nowocześnie, przez co wiele osób decyduje się na jej zamontowanie w swojej kuchni. Jeśli właśnie projektujesz pomieszczenie i masz takie możliwości metrażowe, jak najbardziej polecamy to rozwiązanie z kilku względów, o czym poniżej. Natomiast osoby, które chcą zabrać się za remont mieszkania, w tym kuchni, radzimy zapoznać się z paroma przeciwwskazaniami odnośnie wyspy na środku kuchni.

Zalety ustawienia wyspy w centrum kuchni

Bez wątpienia takie rozwiązanie przynosi wiele korzyści dla użytkowników, a zwłaszcza w domach, które tętnią życiem i mieszczą w sobie większą liczbę domowników. Wówczas przygotowanie śniadań albo wspólne gotowanie obiadów może przysporzyć spore problemy, jeśli nie mamy się gdzie podziać ani gdzie odłożyć garnka, pokroić marchewki czy obrać ziemniaków.

Postawienie wyspy może nagle ułatwić funkcjonowanie w kuchni za sprawą dodatkowego blatu. To Ty decydujesz, co dalej będziesz z nim robił, ale z pewnością nigdy za mało powierzchni do krojenia, odkładania i przetrzymywania rzeczy w kuchni. Blat wyspy może posłużyć jako specjalne miejsce do gotowania, gdzie blat dookoła będzie czysty lub pozastawiany całym sprzętem kuchennym. Z drugiej strony to właśnie tam możecie wspólnie jeść, kiedy ustawi się wokoło niej kilka krzeseł lub hokerów barowych. Poza tym tam właśnie może znaleźć miejsce zlew, zmywarka, płyta kuchenna czy nawet piekarnik. W rezultacie będzie to zaoszczędzenie miejsca w pozostałej części kuchni.

Co więcej, dobrze zaprojektowana wyspa może pełni kilka z wyżej wymienionych funkcji oraz sprytnie chować pojemniki na żywność, akcesoria i inne naczynia kuchenne, kiedy zabraknie dla nich miejsca w podstawowych szafkach i szufladach.

Kto powinien zainwestować w wyspę kuchenną?

Na pewno osoby, które dopiero są w fazie projektowej swojej wymarzonej kuchni, mają do tego odpowiednio dużą przestrzeń i cenią sobie porządek. Również pozostali, którzy nie boją się remontów albo mają ku temu warunki, by przemienić swoją zwykłą dotychczasowo kuchnię w nowoczesne miejsce do gotowania, spożywania posiłków i przyjmowania gości. Jednak trzeba pamiętać o najważniejszym – miejscu.

W małej kuchni nie warto inwestować w kuchenną wyspę, ponieważ zagraci ona całą przestrzeń. Ciężko będzie Ci się zorganizować i stanie się ona przeszkodą zamiast codzienną pomocą. Poza tym chęć podłączenia wody, gazu czy elektryki do wyspy na środku kuchni bez wcześniejszego zaplanowanie będzie także graniczyło z cudem, a już na pewno będzie kosztowało krocie. Jak widać nie jest to aranżacja uniwersalna i polecana wszystkim, dlatego dobrze się zastanów, czy spełniasz poszczególne warunki, a potem poszukaj odpowiedniego producenta mebli kuchennych, by wykonali dla Ciebie wyspę kuchenną Twoich marzeń!

Zostaw swój komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *