Nauka angielskiego w domu

Język obcy to w dzisiejszych czasach podstawa, a nadal numerem jeden w tej kwestii pozostaje angielski. Nie każdy jednak może pozwolić sobie na wykupienie drogiego kursu czy znalezienie czasu w ciągu tygodnia na uczęszczanie na zajęcia. Właśnie dlatego podpowiemy jak skutecznie i szybko nauczyć się podstaw angielskiego w domowych warunkach.

10 słówek dziennie

Pierwszą metodą jest codzienne poznawanie nowych słówek czy zwrotów, które możemy podzielić tematycznie. Zazwyczaj w słownikach możemy znaleźć słownictwo odpowiadające, np. dziedzinie podróżowania, korzystania z restauracji, środków transportu, przywitaniom czy wielu innym motywom. Każdy z nich może okazać się przydatny, aczkolwiek jeśli właśnie wybierasz się na zagraniczny staż, powinieneś zwrócić szczególną uwagę na słownictwo typowe dla rozmów rekrutacyjnych, podróżowania itp.

Oprócz słownika, Twoim źródłem wiedzy może okazać się oczywiście internet. Tam znajdziesz mnóstwo przydatnych wyrażeń, które warto spisać na kartce czy tablicy, a następnie powtarzać po 10 minut dziennie i to kilkukrotnie. Takie regularne ćwiczenie pamięci i niekiedy skojarzeń, pomoże przy dalszej nauce.

Kursy online

Obecnie można korzystać także z darmowych platform edukacyjnych, które prowadzą zazwyczaj podstawowe i średniozaawansowane kursy doszkalające z języków obcych. Można zatem skorzystać z nich o dowolnej porze dnia i nocy, a także z każdego miejsca. To rewelacyjne rozwiązanie dla osób, które nie potrafią samodzielnie zmobilizować się do nauki w domu albo nie mogą pozwolić sobie na zapisanie do szkoły stacjonarnej.

W tym przypadku możesz liczyć na szeroką gamę zadać i ćwiczeń do wyboru, dzięki którym poza przyswajaniem wiedzy, będziesz mógł ją trenować i utrwalać w dogodnych warunkach. Niekiedy kursy internetowe są odpłatne, lecz często jest to niższy koszt niż w sytuacji zwykłej szkoły językowej. Nad nią jednak warto się zastanowić, a mowa o nowocześniejszych formach nauki właśnie przez internet, dzięki czemu nie musisz chodzić na lektoraty, a mimo wszystko ktoś ma kontrolę nad Twoją pracą i postępami, a więc może zwrócić Ci uwagę na kwestie do poprawy.

Filmy i seriale

Wiele osób jednak potwierdzi, że domowa nauka angielskiego głównie opiera się na oglądaniu ulubionych filmów czy seriali z napisami po angielsku lub też w wersji oryginalnej, ale bez napisów czy tłumaczenia. W ten sposób lepiej zapamiętujesz poszczególne słówka, a szczególnie te, które faktycznie są używane w mowie w życiu codziennych, co jest dużo bardziej praktyczne. Najlepiej będzie zacząć od filmów, które bardzo dobrze znasz, bo w niektórych momentach będziesz mógł wyciągnąć wnioski z kontekstu lub znanych Ci dialogów, jeśli nie zrozumiesz treści. Poza tym to bardzo wciągające i przyjemne, kiedy można podziwiać i słuchać grę aktorską bez sztucznego dźwięku lektora.

Zostaw swój komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *