Najlepsza mokra karma dla psa

Obecnie na rynku możemy zakupić cały przekrój pokarmów dla psów różnego rodzaju i jakości. O tym, jaki produkt wybierzemy dla naszego psiaka, powinniśmy zadecydować po przeanalizowaniu jego potrzeb oraz cech osobniczych. Dzięki temu będzie możliwe opracowanie zbilansowanej diety, która sprawi, że nasz pupil będzie cieszył się doskonałym zdrowiem przez całe swoje życie!

Mokre karmy dla psa

Mokra karma dla psa cechuje się wysoką zawartością wody, w przeciwieństwie do suchej. Dzięki podawaniu takiego rodzaju pokarmu nie musimy martwić się o niewystarczającą ilość wody w diecie naszego czworonoga. Mokre karmy mają również większą zawartość mięsa, o ile decydujemy się na te od czołowych producentów. Dzięki temu posiadają dużo bardziej apetyczny zapach, co może być rozwiązaniem problemów wszystkich właścicieli psów niejadków.

Jednak ze względu na powyższe cechy, psiaki muszą spożyć jej nieco więcej w ciągu dobry, aby zapewnić sobie odpowiedni bilans kaloryczny. Wobec tego może być to mniej ekonomiczna propozycja żywienia.

Karma w puszce dla psa

Wyróżnia się trzy rodzaje karm w puszce dla psa: kawałki w galarecie, kawałki w sosie oraz pasztety/musy. Karma mokra dla psa w formie kawałków w galarecie to rozdrobnione i zalane galaretą mięso (i/lub warzywa i zboża). W przypadku opcji drugiej, czyli kawałków w sosie, zamiast galarety, mięso jest zalane płynnym, zawierającym więcej wody sosem. W końcu pasztety/musy to mocno rozdrobniona, gęsta i jednolita masa. Dobre jakościowo karmy mokre dla psa powinny w składzie zawierać głównie mięso, np. drób, królik, dziczyzna, cielęcina, wołowina bądź też ryby. Częstym dodatkiem w puszkach z karmą są też owoce, warzywa i zboża, takie, jak: kukurydza, soja, ryż, owies, pszenica, żyto, ziemniaki. Oczywiście, im więcej mięsa i mniej dodatków, tym lepiej.

Jaka mokra karma dla psa jest naprawdę dobra?

Karmy w puszcze dla psów stanowią doskonałą alternatywę dla suchych karm dla psów, których często nie chcą jeść. Pamiętajmy jednak aby dokładnie analizować składy mokrych karm, w celu wybrania tej, która zawiera największą ilość mięsa. Tylko taka karma w puszce będzie stanowiła odpowiednio zbilansowaną propozycję żywieniową.

Źródło zdjęć: freepik.com

Zostaw swój komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *